Enter your keyword

Testy we własnej sieci

Bez kosztów, bez zobowiązań

Chcesz sprawdzić czy Palo Alto to dla Ciebie optymalny wybór?
Nic nie odpowie na to pytanie lepiej, niż testy w Twojej własnej sieci, przeprowadzone z asystą doświadczonego inżyniera.

Nie musisz wierzyć w ulotki producenta i opinie innych. Po prostu sam się przekonaj czy firewall Palo Alto to najlepsze rozwiązanie do ochrony Twojej sieci. Wbrew pozorom przeprowadzenie wartościowych testów to wcale nie jest prosta sprawa. Zacząć trzeba od kilku pytań, które w pierwszej chwili wydają się proste. Jednak przy głębszym zastanowieniu, okazuje się, ze wcale takie nie są.

Jak wygląda moja sieć?
Łącza ze światem; liczba aktywnych urządzeń; liczba użytkowników; generowanych przez nich ruch; nietypowe potrzeby wynikające ze specyfiki prowadzonych działań.

Jak będzie wyglądał za 5 lat?
Zawsze dobrze jest testować dokładnie taki model urządzenia, jaki chcemy kupić. Po prostu dlatego, żeby zweryfikować jak deklarowane parametry wydajności wyglądają w rzeczywistym działaniu. Jeśli przewidujemy rozwój organizacji i planujemy zakup rozwiązania, które sprosta naszym potrzebom w perspektywie 4-5 lat, to na testy musimy wziąć większy model. Na podstawie jego dzisiejszego obciążenia w naszej sieci z łatwością będziemy mogli ocenić czy poradzi sobie z planowanym wzrostem ruchu.

Co chcę osiągnąć?
Zanim skupisz się na funkcjach i zadaniach tego rozwiązania, cofnij się o krok i odpowiedz sobie na pytanie – Jakie cele chcę osiągnąć za pośrednictwem tego urządzenia? Pamiętając o  pierwotnych celach nie ugrzęźniesz w funkcjach, które może i są sexy, ale w Twoje sytuacji zupełnie zbędne.

Cechy, funkcje, parametry
Na podstawie odpowiedzi na pierwsze 3 pytania łatwo będzie można dokładnie określić wydajność i funkcjonalność optymalnego rozwiązania. Spisz to, bo to najlepsza ochrona przed agresywnym marketingiem – zawsze będziesz wiedział na czym należy się skupić.

Przy powyższych pytaniach nasze wsparcie jest niewielkie, choć istotne – pokazujemy jak odpowiadały na nie inne organizacje – podobne do Twojej. Pokażemy gdzie czają się mielizny, albo jak uniknąć wyważania otwartych drzwi i odkrywania Ameryki.

Niemniej jednak nasza prawdziwa wartość pojawia się nieco później. Trzeba naprawdę dobrze znać urządzenie, technologię i metody konfiguracji  administracji nim, żeby odpowiedzieć na pytanie – czy to właśnie takiego rozwiązania szukam?

Jak testować poszczególne funkcje?
W jaki sposób zweryfikować realną skuteczność realizowania poszczególnych funkcji przez urządzenie?
Jak sprawdzić rzeczywistą wydajność urządzenia?
Jak je skonfigurować, żeby mieć pewność, że zobaczyliśmy pełny potencjał jego możliwości?

Zaproś Fortecę na testy – będziesz mieć pewność, że przeprowadziłeś je rzetelnie, oraz że możesz polegać na ich wynikach.